Cirkumcize

neboli mužská obřízka

úsměv to řekne za Vás

Cirkumcize neboli mužská obřízka je úplné nebo částečné odstranění předkožky penisu. Provádíme ji ze zdravotních, estetických nebo náboženských důvodů. Zdravotní komplikace v podobě zúžené předkožky neboli fimózy jsou v našich podmínkách zatím nejčastějším důvodem k cirkumcizi, ale přibývá i klientů, kteří si přejí obřízku z estetických důvodů.

Zúžená předkožka, která nejde plně přetáhnout přes žalud, je zdrojem celé řady obtíží. Vedle nepohodlí a bolestivosti při pohlavním styku může fimóza způsobovat poruchy erekce a záněty v oblasti žaludu. Cirkumcize může být úplná, tedy úplné odstranění předkožky, nebo částečná, kdy část předkožky zůstane na svém místě a lze ji částečně přetáhnout přes žalud.

Jak probíhá cirkumcize

Cirkumcizi na naší soukromé klinice provádíme ambulantě na špičkově vybaveném zákrokovém sále. Před zákrokem, během zákroku i po něm budete v rukou specialistů, kteří mají s chirurgickými zákroky na penisu mnohaleté zkušenosti a mají k dispozici nejmodernější vybavení pro vaše maximální pohodlí. Postaráme se o vás, ať už chcete provést cikrmucizi ze zdravotních, estetických, nebo náboženských důvodů. Můžete k nám přijít i v případě, že zatím nejste naším pacientem a zúženou předkožku a nutnost cirkumcize vám diagnostikovali na jiném pracovišti.

Před zákrokem absolvujete vyšetření, které zahrnuje odběr krve a anamnézu. Při anamnéze zjištujeme mimo jiné i alergie na léky a to, zda užíváte nějaké léky ovlivňující srážlivost krve. Během fyzikálního vyšetření lékař zhodnotí stav předkožky a společně s vámi rozhodne, zda by cirkumcize měla být úplná, nebo částečná.

Klasická cirkumcize

Vlastní zákrok probíhá v lokální anestezii, kterou aplikujeme do nervu zodpovědného za citlivost penisu. Lokální anestezii můžeme doplnit analgosedací, tedy krátkodobým celkovým utlumením v případě, že ve vás zákrok vyvolává obavy nebo vás lékařské výkony obecně stresují. Předkožku odstraníme skalpelem a vstřebatelným stehem sešijeme vnější i vnitřní list předkožky. Penis obvážeme sterilní gázou. Pružná bandáž pomáhá zmírnit otok. Zákrok celkově obvykle nezabere více než půl hodiny a hned po zákroku můžete odejít domů.

Cirkumcize pomocí stapleru

Cirkumcize pomocí stapleru je moderní chirurgická metoda, která se používá k odstranění předkožky penisu. Tato metoda je obvykle považována za rychlejší a méně invazivní než tradiční metody. Stapler funguje tak, že chytne a odstraní tkáň předkožky rychle a přesně v jednom kroku.

Na metodě odstranění se vždy domluvíte se svým ošetřujícím lékařem.

Rekonvalescence po cirkumcizi

Bezprostředně po zákroku je běžné pociťovat nepohodlí až mírnou bolest, už jen kvůli tomu, že penis je obvázaný. Několik dní po zákroku je třeba penis denně převazovat a během převazů aplikovat dezinfekční nebo antibiotickou mast.

V souvislosti s obřízkou klienti nejčastěji řeší, za jak dlouho po zákroku budou schopni pohlavního styku. Doba hojení po cirkumcizi je individuální, počítejte ale se čtyřmi až šesti týdny než se budete moci navrátit k běžnému sexuálnímu životu. Stejnou dobu byste se měli vyhýbat větší fyzické zátěži a věnovat zvýšenou pozornost pohodlí a hygieně svého penisu.

Napište nám