Urologie

úsměv to řekne za Vás

Urologie se zabývá prevencí, vyšetřením a léčbou obtíží vylučovací soustavy u mužů i žen. Ať k nám přicházíte na preventivní prohlídku nebo řešíte konkrétní urologické obtíže, čekejte nadstandardně kvalitní péči. Svěřujete se do rukou špičkových profesionálů z oboru v prostředí moderní kliniky s moderním vybavením pro veškerá vyšetření i drobné chirurgické zákroky.

Objednat se

Kdy navštívit urologii?

Muži by měli urologii navštěvovat pravidelně, a to i v mladším věku a v případě, že nemají žádné zjevné obtíže. U mužů nad 35 let doporučujeme preventivní prohlídku jednou za dva roky, u mužů nad 50 let každý rok. Prevence je důležitá. Karcinom prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů v České republice. Rakovina varlat se může objevit i u velice mladých mužů. Pravidelné prohlídky a včasná návštěva urologa v případě obtíží pomáhají odhalit zhoubné nádory i jiná onemocnění včas a zásadně zvyšují šanci na úspěšnou léčbu.

S návštěvou urologa rozhodně neváhejte v případě jakýchkoli obtíží při močení nebo držení moči. Ať jste muž či žena, pokud začnete cítit potřebu častějšího močení, dochází u vás k samovolnému úniku moči nebo naopak nejste schopni se řádně vymočit, je to známkou urologických obtíží. Stejně tak přítomnost krve v moči či v ejakulátu. Některé urologické problémy mohou být doprovázené bolestí v oblasti podbřišku nebo spodních zad. Záněty močových cest, prostaty, ledvin či varlat provází v akutní fázi silná bolest a obvykle i horečka.

Co čekat od vyšetření

Nejprve uděláme anamnézu, tedy probereme s vámi vaši zdravotní historii. Ultrazvukem prohlédneme ledviny, močový měchýř, močovou trubici a u mužů zevní pohlavní orgány. Odebereme vám vzorek moči a krve, které projdou kompletní laboratorní analýzou. Pokud přicházíte s nějakými obtížemi, volíme podle toho další specializovaná vyšetření. V případě potřeby na naší klinice provádíme i chirurgické zákroky.

Běžné urologické vyšetření je bezbolestné. Ať je důvod vaší návštěvy na klinice jakýkoli, můžete počítat s vysoce diskrétním přístupem. Uvnitř ordinace jste vždy pouze vy a ošetřující lékař a i veškerý další personál kliniky je speciálně proškolen v citlivém přístupu.

Jsme tu pro vás

Máme širokou ordinační dobu každý všední den a krátké objednací termíny. Objednat se k nám na urologii můžete hned na níže uvedeném kontaktu, nebo přes kontaktní formulář. Naše klinika je snadno dostupná MHD i autem a máme pro vás i hlídané parkoviště, které je pro vás po dobu návštěvy u nás zdarma. Náš profesionální personál se rád postará u váš komfort během celé návštěvy.

Napište nám