Uroonkologie

úsměv to řekne za Vás

Uroonkologie se zabývá nádorovými onemocněními orgánů močopohlavní soustavy. Karcinom prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů. Zhruba 3 % všech nádorových onemocnění v populaci tvoří nádory ledvin a obdobně časté jsou nádory močového měchýře. Nádory varlat tvoří asi 1 % všech nádorových onemocnění a postihují nejčastěji velmi mladé muže mezi 20 a 35 lety.

Objednat se

Moderní diagnostika

Na klinice URO MEDICO disponujeme veškerými znalostmi a vybavením potřebným k využití nejmodernějších diagnostických metod. Součástí diagnostiky v uroonkologii jsou jak laboratorní analýzy krve a moči, tak specializovaná vyšetření.

U mužů nad 40 let a u mužů s výskytem karcinomu prostaty v rodině je standardní součástí preventivní prohlídky na urologii analýza koncentrace prostatického specifického antigenu (PSA) v krvi. Zvýšená koncentrace tohoto enzymu je jedním z možných příznaků rakovinného bujení v prostatě. Nádorové onemocnění varlat může být provázeno vyšší koncentrací markerů AFP a betaHCG. Cytologický rozbor moči pak slouží k odhalení přítomnosti nádorových buněk v moči.

Další metodou využívanou k diagnostice v uroonkologii je sonografie. Máme k dispozici špičkové ultrazvukové přístroje pro sonografii ledvin, močového měchýře, pánve, močopohlavních orgánů, i transrektální sonografii a biopsii prostaty. K diagnostice v oblasti močové trubice a močového měchýře využíváme v případě podezření na závažné onemocnění moderní flexibilní cystoskop.

Profesionální a citlivý přístup

Lékaři na naší klinice jsou špičkovými profesionály ve svém oboru, jejichž rukama prošly tisíce pacientů. Jsou v kontaktu s aktuálním výzkumem a studiemi v oblasti diagnostiky a léčby uroonkologických onemocnění. Postarají se o to, aby diagnostika byla efektivní a přesná. Pokud se prokáže nádorové onemocnění, zajistí léčbu s uplatněním nejefektivnějších postupů, které jsou v léčbě daného typu nádoru k dispozici.

Nejzásadnějším faktorem úspěšné léčby nádorového onemocnění je rozsah rakovinového bujení ve chvíli diagnózy. Včasné odhalení problému velmi výrazně zvyšuje šanci pacienta na přežití a často dovoluje využít méně invazivních léčebných postupů. Nezapomínejte tedy na pravidelné preventivní prohlídky na urologii a neodkládejte návštěvu urologa v případě jakýchkoli obtíží v oblasti močopohlavní soustavy.

Jsme tu pro vás

Máme širokou ordinační dobu každý všední den a krátké objednací termíny. Objednat se k nám na urologii můžete hned na níže uvedeném kontaktu, nebo přes kontaktní formulář. Naše klinika je snadno dostupná MHD i autem a máme pro vás i hlídané parkoviště, které je pro vás po dobu návštěvy u nás zdarma. Náš profesionální personál se rád postará u váš komfort během celé návštěvy.

Napište nám