Zajímavosti

úsměv to řekne za Vás

Proč je urologiká prevence důležitá a proč na ni muži nechtějí chodit?

Preventivní prohlídky na urologii by měly být od určitého věku běžnou součástí života každého muže. Spolu se zdravým životním stylem s dostatkem kvalitní stravy, pravidelným pitným režimem, dostatkem spánku a dostatkem pohybu jsou preventivní návštěvy urologa hlavním způsobem, jak předejít rozvoji závažných urologických onemocnění, včetně rakoviny. Mužům nad 35 let doporučujeme preventivní prohlídku jednou za dva roky, muži nad 50 let by měli svého urologa navštěvovat každý rok.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Trápí vás problémy s erekcí? Pomůže vám androlog

Problémům s erektilní dysfunkcí se zabývá přednostně urologický obor andrologie. Není zaměřen čistě jen na poruchy erekce, ale zajímá se i o potíže s plodností, sexuálně přenosné choroby, andropauzu neboli syndrom stárnoucího muže nebo o různé typy zánětů a infekcí močových cest.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Výhody očkování HPV pro muže

Již zhruba před 15 lety se na českém trhu objevila nová očkovací látka, která měla zabránit výskytu karcinomu děložního čípku u žen. Ve velkém se začaly očkovat hlavně mladé dívky. Studie však velmi záhy ukázaly, že očkováni by měli být i muži.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK

Testy na pohlavní choroby, co všechno z nich zjistit a kdy na ně jít?

Každý, kdo žije aktivním sexuálním životem, má více partnerů a nepoužívá řádnou ochranu by měl jednou za čas absolvovat testy na pohlavní choroby. Mnoho z nás v sobě může přenášet nepříjemné nemoci, aniž bychom o nich věděli. A jako v každém lékařském oboru i zde platí, že prevence a včasný záchyt problému je důležitý.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK