Proč je urologiká prevence důležitá a proč na ni muži nechtějí chodit?

úsměv to řekne za Vás

Preventivní prohlídky na urologii by měly být od určitého věku běžnou součástí života každého muže. Spolu se zdravým životním stylem s dostatkem kvalitní stravy, pravidelným pitným režimem, dostatkem spánku a dostatkem pohybu jsou preventivní návštěvy urologa hlavním způsobem, jak předejít rozvoji závažných urologických onemocnění, včetně rakoviny. Mužům nad 35 let doporučujeme preventivní prohlídku jednou za dva roky, muži nad 50 let by měli svého urologa navštěvovat každý rok.

Proč muži nechodí na urologii

Zatímco ženy jsou vedeny k tomu, aby od dovršení 15 let začaly chodit pravidelně 1x za rok ke gynekologovi, u mužů tomu bohužel tak není. Muži navíc často vnímají prohlídku jako něco děsivého, kde jim bude lékař ubližovat a mají o to větší tendenci na ni nejít a odkládat ji.

Muž se obvykle setká s urologem poprvé až ve chvíli, kdy mu začnou zdravotní obtíže, kterým by se při pravidelné kontrole dalo předcházet.

Chci se objednat na preventivní prohlídku

Důvody, proč podstoupit preventivní prohlídku

  • Chráníte tím své zdraví. Preventivní prohlídky jsou tu pro to, abychom se společně ujistili, že je u vás vše v pořádku a abychom včas podchytili případné patologické změny. Karcinom prostaty je třetím nejčastějším nádorovým onemocněním mužů v České republice. Karcinom varlat postihuje i velmi mladé muže. I řada dalších urologických onemocnění, jako jsou hyperplazie prostaty nebo záněty, může značně zkomplikovat život, neřeší-li se včas.
  • Je to bezbolestné a děláte tím pro své zdraví maximum.
  • Naše klinika URO MEDICO je velmi blízko centru Prahy, ve Wilsonově ulici na Praze 2 vedle Hlavního nádraží.

Strachy a mýty kolem urologické prevence

Kolem urologické prevence se objevuje spousta strachů a mýtů. Muži mají pocit, že když půjdou k urologovi, tak jim ihned po vstupu do dveří zavede katetr až do močového měchýře, a poté udělá vyšetření análního otvoru pohmatem. Mýtům nepomáhá ani pornografický průmysl, který protkal internet videi z falešných urologických ambulancí.

Při klasické preventivní urologické prohlídce klient vejde do ordinaci, kde na klinice URO MEDICO je pouze on a lékař. Nejprve probereme rodinnou anamnézu, tedy vaši a vašich nejbližších příbuzných zdravotní historii. Ultrazvukem prohlédneme ledviny, močový měchýř, močovou trubici a zevní pohlavní orgány. Odebereme vám vzorek moči a krve, které projdou kompletní laboratorní analýzou. Je to téměř totožné jako preventivní prohlídka u praktikého lékaře.

Máte otázky? Neváhejte se na nás obrátit. Můžete nás kontaktovat telefonicky na +420 225 990 999, prostřednictvím e-mailu recepce@uromedico.cz nebo stačí vyplnit kontaktní formulář níže.

Objednejte se

Napište nám