Frenuloplastika

úsměv to řekne za Vás

Frenuloplastika je drobný chirurgický zákrok, kterým se řeší problémy se zkrácenou uzdičkou na penisu. Uzdička spojuje vnitřní list předkožky s penisem v místě pod žaludem a napomáhá k přetahování předkožky přes žalud. Je-li uzdička zkrácená, nejde předkožka dobře přetáhnout přes žalud, což vede ke komplikacím při sexuálních aktivitách a někdy i bolestem při pohlavním styku. Zkrácená uzdička je také náchylná k natržení a dalším úrazům. Frenuloplastika tyto problémy vyřeší jednou provždy.

Jak probíhá frenuloplastika

Před samotným termínem zákroku absolvujete předoperační vyšetření. To obsahuje anamnézu, v rámci které lékař zjišťuje mimo jiné i alergie na léky a to, zda užíváte nějaké léky ovlivňující srážlivost krve. Dále vám odebereme vzorky krve a moči k laboratorním rozborům. Fyzikální vyšetření ukáže, zda kromě zkrácené uzdičky nemáte i zúženou předkožku. V případě, že ano, je obvykle na místě frenuloplastiku spojit s cirkumcizí. Na frenuloplastiku na naší klinice se můžete objednat i v případě, že zatím nejste naším klientem.

Vlastní zákrok provádíme ambulantně v lokální anestezii, tedy při znecitlivění penisu látkami aplikovanými do tříselných kanálů. Zkrácenou uzdičku protneme příčným řezem a následně ji podélně sešijeme vstřebatelnými stehy. Tím se uzdička prodlouží. Chirurgický výkon je rychlý, zabere obvykle kolem 15 minut. Hned po zákroku můžete odejít domů.

Rekonvalescence po frenuloplastice

Po zákroku je běžný mírný otok penisu, který obvykle ustoupí do 3 dnů. Po tuto dobu je penis hodně citlivý a je vhodné aplikovat v místě zákroku antibakteriální mast či krém, který vám doporučí lékař. Můžete také penis omývat vlažným odvarem z heřmánku. Určitě se doporučuje lehčí a volnější spodní prádlo.

Během rekonvalescence po frenuloplastice je nutná sexuální abstinence po dobu dvou až tří týdnů. Do úplného zahojení rány je vhodné každý den stahovat předkožku směrem ke kořeni penisu, abyste zabránili vzniku jizevnaté tkáně a opětovnému zkrácení uzdičky.

Napište nám