Barronova ligatura

úsměv to řekne za Vás

Barronova ligatura je v současnosti jednou z nejpoužívanějších metod léčby hemoroidů. Spočívá v aplikaci gumových kroužků, které uzavřou přívodní cévy a způsobí odumření hemoroidu. Jedná se o jednoduchý ambulantní zákrok, který nevyžaduje žádnou speciální přípravu ani hospitalizaci. Přitom je to velmi efektivní metoda, díky které se můžete zbavit i letitých a vleklých potíží a nepříjemností s hemoroidy. Na naší klinice provádějí Barronovu ligaturu zkušení proktologové, kteří mají přístup k veškerému potřebnému vybavení ve špičkové kvalitě. Můžete se na nás obrátit i v případě, že zatím nejste klienty naší kliniky a máte diagnózu stanovenou z jiného pracoviště.

Jak probíhá zákrok

Barronova ligatura je vhodnou metodou léčby pro široké spektrum klientů s hemoroidy v různých stádiích rozvoje. Při samotném zákroku zaujme klient polohu vkleče, nebo na boku. Řitním otvorem zavedeme do řitního kanálu trubicový anoskop potřený lubrikačním gelem, který může mít i znecitlivující účinek. Anoskopem pak vsouváme aplikátor, jímž nasajeme hemoroidální uzel a na jeho stopku nasadíme elastickou gumičku, která stopku uzle zaškrtí. Zaškrcení probíhá v místě bez citlivých zakončení a není tedy nijak zvláště bolestivé. Při jedné návštěvě můžeme takto ošetřit jeden až tři hemoroidální uzly. Potřebuje-li klient ošetřit více uzlů, rozložíme zákrok do více návštěv.

Výsledky a rekonvalescence po zákroku

Hemoroid zaškrcený gumičkou ztrácí přívod krve. Během několika dnů po zákroku odumírá a i s gumičkou odchází z těla spolu se stolicí. Po zákroku je normální pociťovat určitý tlak v konečníku způsobený použitím anoskopu. Kolem třetího až pátého dne od zákroku se může v některých případech objevit mírné krvácení související s odumíráním hemoroidu.

Den až dva po zákroku je vhodné dodržet klidový režim a dále doporučujeme po dobu prvního týdne od zákroku zdržet se namáhavé fyzické aktivity a nejezdit na kole. Není třeba žádné speciální diety, stačí běžný racionální přístup ke stravě. Proces hojení můžete podpořit bylinnými a přírodními prostředky dle vlastní preference. Tkáň řitního kanálu se zcela zhojí během několika týdnů, po nichž lze v případě potřeby provést další kolo ošetření.

Napište nám